DEPARTAMENTUL BAZELE ELECTRONICII

Știri, noutăți, evenimente

Suspendare activități didactice

În perioada 12 – 31 martie 2020 activitățile didactice față în față cu studenții sunt suspendate. Pentru detalii vă rugăm să consultați constant rubrica de ”Știri și Evenimente” de pe site-ul UTCN, dedicată acestui subiect. Pe durata acestei perioade, activitățile didactice se vor desfășura online și vor fi susținute de cadrele didactice din department respectând orarul afișat.

Noutăți editoriale

Colectivul Circuite Integrate a publicat cartea “Digital Integrated Circuits” dedicată în principal studenților din anul al doilea de studii dar și tuturor celor interesați în a ințelege principiile fundamentale de funcționare ale circuitelor integrate digitale.

Începere semestrul al II-lea

Semestrul al II-lea incepe luni, 24 februarie, 2020. Vă rugăm să urmăriți orarul actualizat. Succes tuturor cadrelor didactice și studenților!